Aquaventure in The Atlantis Hotel

17 września 2015

 

Jeden cały boży dzień podczas wyjazdu spędziliśmy w aquaparku Aquaventure położonym na The Palm Island. Jest on częścią hotelu The Atlantis Hotel, który znajduje się na samym końcu palmy. Do aquaparku najlepiej jest dojechać taksówką. Nas spod hotelu kosztowała ok. 30 AED.

Na wstępie w parku otrzymujemy opaskę na rękę, która jest skanowana przed zjazdami na niektórych atrakcjach. Dzięki temu łatwo później odnaleźć zdjęcia zrobione nam podczas zabawy w parku.

Ta terenie parku znajdują się toalety, budki z jedzeniem, przebieralnie oraz ogrom atrakcji – największe i najszybsze zjeżdżalnie wodne na świecie. Na każdym kroku czekają fotografowie, którzy robią nam zdjęcia, oraz ratownicy – oni są ustawieni w odległości od siebie ok. 5-10 m. Park stworzony jest z myślą o leniwych ludziach, ponieważ wszędzie dopłynąć możemy z nurtem rzeki na dmuchanych kołach. Ma ona kilka odnóż i wyjść dzięki czemu z łatwością dotrzemy do ulubionych atrakcji. Jedną z lepszych jest basen z delfinami. Możemy się z nimi bawić za opłatą 2500 AED.

Idąc do Aquaventure należy zabezpieczyć się finansowo. Wstęp kosztuje ok 280 AED (280 zł) za cały dzień, natomiast na miejscu wydany niewiele mniej – butelka wody 0,5l. to koszt 15 AED, jedzenie (za małą porcję) – 39 AED, litrowa cola – 18 AED. Wszystkie atrakcje są wliczone w cenę karnetu.

Na koniec mamy możliwość wywołania zdjęć zrobionych nam podczas pobytu – 75 AED małe, 105 AED duże. Jeśli zdecydujemy się na powrót taksówką należy cierpliwie poczekać w kolejce – taaak! Ja również byłem w głębokim szoku, że w Dubaju ludzie ustawiają się w kolejki do taksówek. Polecam unikać tych z niebieskim dachem, ponieważ one na liczniku na wejściu mają 12 AED zamiast 5 🙂 Ja niestety dałem się na to złapać…

Wypowiedz się!

You Might Also Like