Burj Khalifa

11 września 2015

 

Burj Khalifa – najwyższy budynek na świecie. 829 m wysokości, 164 piętra, z czego 46 pięter przeznaczonych jest dla obsługi budynku i 2 poziomy garażu podziemnego. Na 124 piętrze znajduje się najwyżej położony otwarty taras widokowy. Rekord ten nigdy nie zostanie pobity, ponieważ powyżej tego piętra powietrze będzie już zbyt rzadkie by oddychać. Budowa budynku zajęła 6 lat.

Zajmijmy się samą wizytą w budynku – wjazd na otwarty taras widokowy At The Top to koszt 40$ (czyli ok. 140/150 zł). Bilet kupujemy na konkretny dzień i konkretną godzinę. Od samej recepcji czeka na nas profesjonalna obsługa idealna pod każdym kątem – uśmiechnięta, ładna, ubranie idealnie uprasowane. Mamy wrażenie, jakbyśmy wchodzili do jakiejś bajki.

Przechodzimy przez kontrolę bezpieczeństwa taką samą jak na lotnisku, a dalej co chwilę poznajemy historię budowy Burj Khalifa. Wszędzie dookoła możemy spotkać idealny design jednego z najsłynniejszych światowych projektantów – Giorgio Armani. Jego projektu są również pokoje hotelowe położone na najniższych piętrach budynku oraz restauracja Armani.

Podchodzimy do windy, gdzie przemiła kobieta uświadamia nas, że na górę będziemy jechać z prędkością ponad 2 piętra na sekundę, a maksymalna prędkość windy to 10 pięter na sekundę. Na początku niczego nie czujemy, lecz powyżej 70 piętra zaczynamy odczuwać lekkie ciśnienie.

Nagle, światło się zapala, drzwi się otwierają i… słyszymy słowa „Witamy w At The Top w Burj Khalifa. Zapraszamy na nasz niesamowity taras widokowy” – zaprasza nas idealna obsługa. I… i doznajemy szoku! Widok, który powala na kolana! Tego opisywać nie będę – to trzeba po prostu zobaczyć na własne oczy.

Mi udało się zobaczyć ten widok zarówno za dnia, jak i w nocy. Coś pięknego!

Po przejściu całego tarasu widokowego, to nie koniec wszystkich atrakcji. W budynku na 124 piętrze znajduje się przeszklony sklepik z pamiątkami (niektóre rzeczy opłaca się tam kupić – np. gdyby ktoś z Was potrzebował portfela, to idealnie zaprojektowane z symbolami Burj Khalifa można kupić za 20$ – aczkolwiek ja swojego CK nigdy nie zamienię 🙂 ). Po sklepiku możemy się poruszać i oglądać inne strony Dubaju przez szyby.

Na górze jest darmowe wifi aby szybko można było udostępnić zdjęcie z At The Top na facebook, instagram bądź twitter 🙂

Po nacieszeniu się tym wspaniałym widokiem zjeżdżamy na dół z taką samą prędkością z jaką wjechaliśmy na górę, a następnie przez długi czas mamy przed oczami ten piękny widok.

Wypowiedz się!

You Might Also Like