Dubaj – przygotowania do wyjazdu cz. 3

26 sierpnia 2015

SONY DSC

Wyjazd motywuje – nie tylko do załatwienia wszystkich porozpoczynanych spraw przed jego rozpoczęciem, ale i również do zrobienia rzeczy, które wciąż odkładało się na bok. Dzięki temu wzbogaciłem się o torbę na Macbook’a, dodatkową torbę na siłownię / podróżną oraz o nową walizkę. Ponadto, w końcu udało mi się wymienić kartę SD do aparatu (moja poprzednia powoli zaczęła się dwoić – może po to by działać lepiej; poza tym miała dość małą pojemność bo tylko 2GB).

SONY DSC

Jeśli chodzi o samą walizkę – pomimo tego, że twarde walizki są ładniejsze, ja poszedłem w bardziej praktyczną stronę wybierając miękkie. Wiem, co się dzieje z walizkami w drodze do/z samolotu, niestety. Tak więc szkoda mi było pieniędzy na coś, co się rozwali po pierwszym locie. Cena również miała znaczenie, ponieważ była ona przeceniona z 299 na 116 zł. A marki jest dobrej – Wittchen.

SONY DSC

Z uwagi na to, że podczas pobytu w Dubaju, na 1 dzień chcemy wyjechać do stolicy Emiratów – Abu Dhabi, postanowiłem wyrobić sobie międzynarodowe prawo jazdy. W planie mamy wypożyczyć samochód i zobaczyć takie atrakcje jak Ferrari World Abu Dhabi, Wielki Meczet Sheikh Zayed, Observation Deck at 300.

SONY DSC

To już ostatni post z przygotowań do wyjazdu. Kolejny z tej serii będzie już z miasta XXX wieku 🙂 Postanowiłem zrobić Wam na złość i umieszczać na blogu codzienną relację z wyjazdu. Bądźcie gotowi na dużą ilość zdjęć i może jakieś ble ble w moim wykonaniu. Do usłyszenia z Dubaju!

SONY DSC

WSKAZÓWKA: Wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy to koszt 35 zł. Dodatkowo potrzebujemy 1 zdjęcia wymiaru legitymacyjnego oraz oczywiście wypełnionego wniosku. Wyrabiane jest ono praktycznie od ręki w Urzędzie Miasta. Ja na swoje czekałem 30 min.

Wypowiedz się!

You Might Also Like