London Eye i Madame Tussaud Museum

28 kwietnia 2015

SONY DSC

Podczas pobytu w Londynie odwiedziłem jego dwie największe atrakcje. Bilety zakupiła mi moja przyjaciółka przez Internet. Można zaoszczędzić ok 10 funtów kupując atrakcje w pakietach w systemie online. Ja wybrałem pakiet London Eye i Madame Tussaud Museum. Za całość zapłaciłem 40 funtów.

London Eye

Londyńskie oko, którego budowa zakończyła się w 1999 roku, znajdujące się nad brzegiem Tamizy liczy sobie 135 metrów wysokości. Wybieramy jedną z 32 kapsuł i jedziemy około 30 min ciesząc się przepiękną panoramą Londynu! London Eye to jedna z trzech atrakcji wybudowanych z okazji wejścia w nowe tysiąclecie – pozostałe z nich to Arena O2 oraz Millennium Bridge.

Madame Tussaud Museum

Muzeum figur woskowych Madame Tussaud – zbiór figur woskowych naturalnej wielkości znanych osobistości. Nie wiem czy wiecie, ale Marie Tussaud, a dokładniej Marie Grosholtz stała się znana dzięki przyjazdowi do Londynu wraz z odlewami ściętych głów monarchów podczas rewolucji francuskiej.

W muzeum na Baker Street w Londynie można znaleźć takie sławy jak Madonna, Britney Spears, Lady Gaga, Justin Bieber, Jan Paweł II, Lech Wałęsa, Victoria i David Beckham, Johny Deep, gwiazdy kina bollywood, członkowów The Royal Family i wiele innych stworów takich jak Spider Man albo Shrek. Każdej figury z osobna można dotknąć i zrobić sobie z nią zdjęcie. Muzeum jest po prostu ogromne.

Gdy zakończymy etap figur woskowych przechodzimy do domu strachów – nie można niczego dotykać, nie można robić zdjęć, jeść, pić – można się bać. Ja się bałem :O ! Kolejnym etapem jest przejażdżka wagonikiem wzorowanym na londyńską taksówkę. Po drodze poznajemy historię Anglii. Ostatnią atrakcją w Muzeum jest kino 4D – jeśli ktoś lubi wiatr w uszach czy też wodę na twarzy to polecam 🙂

Drobna rada – jeśli chcecie kupić pamiątki w przyzwoitej cenie, to na linii metro – Muzeum, zaraz przed przejściem dla pieszych lecz wciąż na Baker Street są 3-4 sklepy z pamiątkami. Duży wybór!

Wypowiedz się!

You Might Also Like