Pokaz fontanny tańczącej do muzyki Mozarta

21 sierpnia 2015

SONY DSC

W środę wraz z przyjaciółmi wybraliśmy się do Parku oliwskiego w Gdańsku na pokaz fontanny tańczącej do muzyki Mozarta. Jest to część 10. odsłony Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana. Tańczącą fontannę miałem okazję obejrzeć 2 lata temu. W zeszłym roku, z powodu braku czasu, niestety nie udało się.

SONY DSC

Show trwa pół godziny i można było oglądać je w kilka dni w tygodniu. Jeśli ktoś z Was będzie miał ochotę w przyszłym roku wziąć udział w festiwalu oglądając pokaz należy pamiętać, by przyjść około pół godziny szybciej. Miejsca idealnego do oglądania nie ma. Jeśli mogę coś doradzić, to najlepiej stanąć dalej – fontanna jest wysoka, przody zajęte są przez zwane przez nas „weteranki” (czyt. stare babska przychodzące na 5 min przed show z leżaczkami siadające na samym przodzie mając w dupie to, czy komuś zasłaniają widok, czy też nie. Co gorsza, kobiety te przychodzą ze swoimi niebardzo młodszymi opiekunkami, które stoją za nimi i to one głównie zasłaniają widok osobom, które miejsce zajęły sobie dużo dużo wcześniej). Drugim powodem oddalenia się od fontanny jest chlapiąca woda. Ciekawe, czy po ukaraniu przez wodę bezczelności „weteranek” te tegoroczne będą w przyszłym roku również chciały grać pierwsze skrzypce w tej symfonii (choć wydaje mi się, że głupota ludzka weźmie górę, a w końcu antyki mają słabą pamięć).

SONY DSC

Samo show jest na tyle niesamowite, że po prostu trzeba je zobaczyć na własne oczy! Wiemy, że zdjęcia nie oddadzą całości, właśnie dlatego postanowiliśmy nagrać dla Was całość 🙂

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Wypowiedz się!

You Might Also Like