Spektakl Złodziej

14 kwietnia 2015

Dzisiejszego wieczoru spektakl Złodziej - tym razem jestem w roli widza. Dziekuje Panu Cezaremu za zaproszenie! #dzendrus #spektakl #stage #scena #teatr #theatre #muzyczny #teatrmuzyczny #złodziej #zlodziej #spektaklzlodziej #certus #gdynia #pomorskie #poland #evening #fun #comedy #zabawa #komedia #stageismylife #widownia

Wczorajszego wieczoru skorzystałem z zaproszenia Pana Cezarego Żaka i wybrałem się na spektakl w jego reżyserii – Złodziej. Wystawiony został w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Na scenie pojawiły się poza Cezarym Żakiem Izabela Kuna, Rafał Królikowski, Renata Dancewicz oraz Leszek Lichota.

Akcja spektaklu dzieje się w domu na pustkowiu, późne godziny wieczorne, gospodarze domu wraz z przyjaciółmi wracają po kolacji do domu i zastają totalny bałagan wskazujący ewidentnie na włamanie. Jakby tego było mało, złodziejowi wciąż brakowało czegoś – zawartości sejfu, co wiąże się z tym, że nie opuścił jeszcze miejsca przestępstwa. Jak się dalej okazuje złodziej (Cezary Żak) jest świetnym psychologiem. Niesamowicie manipuluje postaciami na scenie oraz widownią.

Muszę przyznać, że wybranie się na ten spektakl nie tylko było obejrzeniem fajnego widowiska, ale niesamowitą męczarnią psychiczną (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu), ponieważ spektakl cały czas zmusza do myślenia, jeśli ktoś chce go zrozumieć rzecz jasna, i do nadążania za tokiem myślenia złodzieja. Na prawdę polecam!

Wypowiedz się!

You Might Also Like