Browsing Category

Recenzje

Wystawa klocków LEGO w Gdańsku

7 kwietnia 2017

Dziś po raz pierwszy odwiedziłem całkiem niedawno otwarte centrum handlowe – widmo – Galerię Metropolia. Dlaczego widmo? Bo ludzi, którzy się przez nią przewinęli podczas mojej 2 godzinnej wizyty (oczywiście poza pracownikami) można zliczyć na palcach obu rąk. Piękny design, a jedyne znane mi marki to Puma, Helios i LEGO – to właśnie na wystawę tego ostatniego się tam wybrałem. Potrwa ona do końca maja, a bilety w porównaniu do tego jakie atrakcje możemy spotkać są śmiesznie tanie. Ponad milion klocków, budowle przedstawiające czasy PRLu, magiczne zamki, piękne plenery i takie abstrakcje jak Staw Wars. Największe emocje budzi jednak największy samolot z klocków lego – amerykański Air Force One. Zobaczcie sami!

Night of the proms w Łodzi

27 marca 2017

Ponownie w Łodzi i ponownie na koncercie. Tylko, że tym razem nie była to gala Disco Polo, a koncert z orkiestrą symfoniczną liczącą wraz z chórem ponad 70 osób. Właśnie do takiej muzyki na scenie zaśpiewały światowe gwiazdy popu: OMD, Ronan Keating, John Miles i oczywiście Anastacia, dla której to właśnie zdecydowałem się wziąć udział w tej gali. Największym odkryciem wieczoru dla widowni była kanadyjska śpiewaczka operowa – Natalie Choquette, która za każdym razem gdy pojawiała się na scenie zaskakiwała kreacjami i swoją grą aktorską. Galę otworzyła Margaret swoim utworem Thank you very much, a całość poprowadził Tomasz Kamel. Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej wraz z Orkiestrą Night of the proms pod batutą Alexandry Arrieche towarzyszyli artystom na scenie przez cały czas trwania koncertu.

Tym razem zdjęć nie będzie, ale sporo filmików. Zapraszam do oglądania!

(Nie)kulturalny wyjazd do Warszawy

28 stycznia 2017

Dawno planowany, w końcu zrealizowany – wypad do Teatru Roma w Warszawie na ich flagowy spektakl „Mamma Mia!” – odhaczone. Ale od początku! Jako miłośnik taniego podróżowania, tym razem do Warszawy poleciałem samolotem – bilety na Ryanair za 20 zł w obie strony. Obecnie, jest to najlepsza opcja na dotarcie z Gdańska do stolicy, ponieważ samoloty lądują na lotnisku Chopina, nie na Modlinie.

Wystarczy wsiąść w SKM, 20 min i jesteśmy w centrum. Myślicie, że to takie proste? Nic bardziej mylnego! Chwilę przed moją końcową stacją, ja i mój bilet zostaliśmy skontrolowani. Okazało się, że bilet jest nieważny 4 min. Wynikało to z tego, że pociąg stał na stacji początkowej, a ja skasowałem bilet „niezwłocznie po wejściu do pociągu” zgodnie regulaminem. Ta uczciwość kosztowała mnie 165 zł. Dobry początek 🙂

Nie pozwoliłem sobie jednak zepsuć pobytu. Złe początki wynagrodził mi dobry widok w pokoju na 24 piętrze hotelu Novotel Centrum. Tzn na pewno tak by było gdyby widok było widać. Niestety, mgła miała inne plany. No ale od czego jest wyobraźnia!

Szybkie zakupy na których nic nie kupiłem, pyszny obiad w Aioli i spacer z dobrą znajomą z Warszawy, pączki w Dunkin Donuts i chwila relaksu przed spektaklem.

Jeśli chodzi o sam spektakl – nie było to do końca to czego się spodziewałem. Nie wiem dokładnie jak to określić. Po prostu, moje wyobrażenie było inne, jednak czegoś brakowało…

Jak widzicie, ten post jest w nieco innej odsłonie niż wszystkie – łączone zdjęcia mniejszego formatu. Wszystkie tym razem wykonane zostały nie lustrzanką, a iPhone 7.

Park dinozaurów w Łebie

26 grudnia 2016

Nie będzie żadnego postu świątecznego. W związku z tym, że blog mój długo był zawirusowany muszę nadrobić trochę tematów. Jednym z nich jest wypad do Parku dinozaurów w Łebie. Na terenie 20 ha porozrzucane są trójwymiarowe makiety gadów naturalnej wielkości. Przy każdym z eksponatów umieszczona jest tablica z informacjami z jakiej epoki pochodzi gad i jego specyfikacja.

Na wstępie wita nas całkiem spory i co ważniejsze darmowy parking. Bilet normalny: 40 zł / ulgowy: 30 zł. Cena biletu, poza zwiedzaniem parku, obejmuje:

 • zjeżdżalnię pontonową
 • mini zoo
 • wstęp do galerii minerałów i skamielin
 • wstęp do dino kina
 • amatorski połów ryb
 • pojazdy flinstonów
 • tratwy wodne dla rodzin
 • małpi gaj
 • wstęp do wioski indiańskiej
 • strzelanie z łuku
 • strzelanie z wiatrówki
 • kopalnia złota
 • rowerki wodne
 • eurobangee
 • dmuchańce
 • gra w minigolfa

Za dodatkową opłatą skorzystać można z:

 • wioska indiańska z programem animacyjnym
 • gra terenowa Piracki Skarb
 • edukacyjna gra terenowa Indiana Jones
 • Gorączka Złota z programem animacyjnym
 • kolejka Dinusiowa
 • kolejka Czerwonego Kapturka
 • marchewkowy woreczek – pożywienie dla zwierząt
 • monety pamiątkowe
 • Bajlandia
 • Zamek Strachu
 • Kino 7D

Koncert INNA w Łodzi

27 listopada 2016

INNA – 30-letnia rumuńska wokalistka, która światową sławę zyskała dzięki takim hitom jak m.in. Hot i Deja Vu – jest dość częstym gościem w Polsce. Niestety, za każdym razem przegapiałem okazję by usłyszeć jej występ na żywo. Tym razem jednak było inaczej. Pewnego wieczoru postanowiłem poszukać, kiedy w Polsce planowany jest najbliższy koncert INNA. Okazało się, że 11.11.2016 r. w Łodzi na Atlas Arenie. Problem był jeden – INNA miała być gwiazdą wieczoru podczas 5-godzinnej gali Disco Polo!

Postanowiłem zacisnąć zęby, kupić bilet i pojechać do Łodzi. Było warto! Zobaczyłem na żywo jedną z bardziej utalentowanych wokalistek, jakie w tej chwili robią karierę na światowej scenie muzycznej, a przy okazji wybawiłem się w rytmach disco polo.

SONY DSC

Jedyne co mnie zaskoczyło, to reakcje widzów – podczas koncertów disco cała hala pękała w szwach, gdy na scenę wszedł Weekend, Zenek czy też Boys, trybuna cała się trzęsła. Gdy na scenie pojawiła się INNA – światowej sławy gwiazda – widownia w połowie opustoszała.

Cały koncert wyemitowany zostanie w sylwestrową noc na kanale PoloTV.

Katarzyna Żak „Bardzo przyjemnie jest żyć”

24 stycznia 2016

22.01 miała miejsc premiera drugiej płyty Katarzyny Żak. Coraz bardziej popularnym jest, że aktorki zaczynają śpiewać. Często robią to lepiej od wszystkich znanych nam gwiazdeczek muzycznych polskich, a nawet gwiazd światowej sławy.

Z Panią Kasią znamy się dobrych parę lat i wiem, że jest to bardziej spełnienie marzeń i chęć zrobienia czegoś fajnego dla samej siebie, niż chęć zostania kolejną Edytą Górniak czy Justyną Steczkowską (choć one podjęły słuszną decyzję wychodząc z teatru do studia nagrań).

Na płycie znajduje się 13 piosenek… pechowa, czy szczęśliwa trzynastka? ;> To zależy… część piosenek jest radosnych, żywych, część melancholijnych o życiu, które szybko przemija. Trochę o modzie, trochę o życiu gwiazd. Na całe szczęście nie jest to składowisko bzdetów o miłości (zazwyczaj nieszczęśliwej).

A kto pomagał przy tworzeniu? Największe nazwiska polskiej muzyki – Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Witold Cisło, Magda Czapińska, Hadrian Tabęcki, Piotr Malicki, Bartłomiej Krauz i jeszcze paru innych.  Producent wykonawczy – moja przyjaciółka Pani Małgorzata Matusiak, przy takim aniele stróżu płyta nie mogła wyjść inaczej. Oczywiście, nie nadaje się ona do ćwiczenia na siłowni, ale jest idealna, jeśli chcemy poleżeć z zamkniętymi oczami i odpłynąć przy wspaniałej muzyce.

Serdecznie zapraszam do wybranych salonów Empik na zakupy, a mieszkańców Warszawy (i nie tylko) na premierowy koncert 25 stycznia w Klubie Hybrydy. Ja niestety osobiście nie będę mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu z powodu innych zobowiązań w Trójmieście, ale wierzę, że będzie to niesamowite doświadczenie dla wszystkich tam obecnych!

bardzo-przyjemnie-jest-żyć

Pani Kasiu – jeszcze raz dziękuję za wspaniałą płytę!