Browsing Category

Muzyka

Night of the proms w Łodzi

27 marca 2017

Ponownie w Łodzi i ponownie na koncercie. Tylko, że tym razem nie była to gala Disco Polo, a koncert z orkiestrą symfoniczną liczącą wraz z chórem ponad 70 osób. Właśnie do takiej muzyki na scenie zaśpiewały światowe gwiazdy popu: OMD, Ronan Keating, John Miles i oczywiście Anastacia, dla której to właśnie zdecydowałem się wziąć udział w tej gali. Największym odkryciem wieczoru dla widowni była kanadyjska śpiewaczka operowa – Natalie Choquette, która za każdym razem gdy pojawiała się na scenie zaskakiwała kreacjami i swoją grą aktorską. Galę otworzyła Margaret swoim utworem Thank you very much, a całość poprowadził Tomasz Kamel. Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej wraz z Orkiestrą Night of the proms pod batutą Alexandry Arrieche towarzyszyli artystom na scenie przez cały czas trwania koncertu.

Tym razem zdjęć nie będzie, ale sporo filmików. Zapraszam do oglądania!

Koncert INNA w Łodzi

27 listopada 2016

INNA – 30-letnia rumuńska wokalistka, która światową sławę zyskała dzięki takim hitom jak m.in. Hot i Deja Vu – jest dość częstym gościem w Polsce. Niestety, za każdym razem przegapiałem okazję by usłyszeć jej występ na żywo. Tym razem jednak było inaczej. Pewnego wieczoru postanowiłem poszukać, kiedy w Polsce planowany jest najbliższy koncert INNA. Okazało się, że 11.11.2016 r. w Łodzi na Atlas Arenie. Problem był jeden – INNA miała być gwiazdą wieczoru podczas 5-godzinnej gali Disco Polo!

Postanowiłem zacisnąć zęby, kupić bilet i pojechać do Łodzi. Było warto! Zobaczyłem na żywo jedną z bardziej utalentowanych wokalistek, jakie w tej chwili robią karierę na światowej scenie muzycznej, a przy okazji wybawiłem się w rytmach disco polo.

SONY DSC

Jedyne co mnie zaskoczyło, to reakcje widzów – podczas koncertów disco cała hala pękała w szwach, gdy na scenę wszedł Weekend, Zenek czy też Boys, trybuna cała się trzęsła. Gdy na scenie pojawiła się INNA – światowej sławy gwiazda – widownia w połowie opustoszała.

Cały koncert wyemitowany zostanie w sylwestrową noc na kanale PoloTV.

Katarzyna Żak „Bardzo przyjemnie jest żyć”

24 stycznia 2016

22.01 miała miejsc premiera drugiej płyty Katarzyny Żak. Coraz bardziej popularnym jest, że aktorki zaczynają śpiewać. Często robią to lepiej od wszystkich znanych nam gwiazdeczek muzycznych polskich, a nawet gwiazd światowej sławy.

Z Panią Kasią znamy się dobrych parę lat i wiem, że jest to bardziej spełnienie marzeń i chęć zrobienia czegoś fajnego dla samej siebie, niż chęć zostania kolejną Edytą Górniak czy Justyną Steczkowską (choć one podjęły słuszną decyzję wychodząc z teatru do studia nagrań).

Na płycie znajduje się 13 piosenek… pechowa, czy szczęśliwa trzynastka? ;> To zależy… część piosenek jest radosnych, żywych, część melancholijnych o życiu, które szybko przemija. Trochę o modzie, trochę o życiu gwiazd. Na całe szczęście nie jest to składowisko bzdetów o miłości (zazwyczaj nieszczęśliwej).

A kto pomagał przy tworzeniu? Największe nazwiska polskiej muzyki – Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Witold Cisło, Magda Czapińska, Hadrian Tabęcki, Piotr Malicki, Bartłomiej Krauz i jeszcze paru innych.  Producent wykonawczy – moja przyjaciółka Pani Małgorzata Matusiak, przy takim aniele stróżu płyta nie mogła wyjść inaczej. Oczywiście, nie nadaje się ona do ćwiczenia na siłowni, ale jest idealna, jeśli chcemy poleżeć z zamkniętymi oczami i odpłynąć przy wspaniałej muzyce.

Serdecznie zapraszam do wybranych salonów Empik na zakupy, a mieszkańców Warszawy (i nie tylko) na premierowy koncert 25 stycznia w Klubie Hybrydy. Ja niestety osobiście nie będę mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu z powodu innych zobowiązań w Trójmieście, ale wierzę, że będzie to niesamowite doświadczenie dla wszystkich tam obecnych!

bardzo-przyjemnie-jest-żyć

Pani Kasiu – jeszcze raz dziękuję za wspaniałą płytę!