The Dubai Aquarium

27 września 2015

Podczas pobytu w Dubaju nie mogło zabraknąć wizyty w akwarium znajdującym się na trzech piętrach Dubai Mall. Całą wizytę rozpoczęliśmy od mojego nurkowania w klatce z rekinami. Niepowtarzalne doświadczenie! Koszt 300 AED + koszt filmowania (opcjonalne) 200 AED. Całkiem przyjemna sprawa, jednak ciśnienie pod wodą jest tak ogromne (a wcale głęboko nie byłem), że myślałem, że rozsadzi mi głowę. Przygoda ta trwała 30 min.

Dzięki nurkowaniu otrzymałem certyfikat nurka oraz wstęp do zwiedzenia całego akwarium. Na początek podwodne zoo. Wszystko zrobione było tak by zobaczyć każdy szczegół ryb i nie tylko, ponieważ znaleźliśmy tam również inne stworzenia takie jak nietoperze, kraby, ośmiornice, meduzy i krokodyle.

Na koniec spacer podwodnym tunelem pod całym akwarium, w którym znajdowało się 10 mln. litrów wody i 33 tysiące gatunków stworzeń. Największe wrażenie na wszystkich robiły rekiny, które praktycznie można by dotknąć gdyby nie szyba. Można przyjrzeć się tam dokładnie każdemu szczegółowi zwierząt. Najchętniej podpływały właśnie rekiny i płaszczki.

Wypowiedz się!

You Might Also Like