Toronto

9 lutego 2016

IMG_5895

Niektórzy z Was może zauważyli na moim Instagramie, że zacząłem udostępniać zdjęcia z wakacji 2008 roku, które spędziłem w Toronto w Kanadzie. Zarówno na Instagramie jak i na moim blogu brakowało jakiegokolwiek śladu po tej podróży, więc postanowiłem nadrobić.

W Toronto spędziłem prawie 2 miesiące. Przelot w obie strony odbyłem za pośrednictwem PLL LOT. Trasa:

Gdańsk-Warszawa (40 min)

Warszawa-Toronto (ok. 6h)

Toronto-Warszawa (ok. 7h)

Warszawa-Gdańsk (40 min)

Do dnia dzisiejszego pamiętam niekompetentna obsługę na pokładzie samolotu podczas przelotu do Toronto. Mój sektor obsługiwała stewardessa nie znająca języka angielskiego! Na fotelu obok mnie podróżował Pan, który znał tylko angielski i francuski, tak więc zmuszony byłem tłumaczyć niekompetentnej stweardessie co pasażer chce na obiad…

IMG_4286

Podróż do Toronto się bardzo opłaca, ponieważ dzięki różnicy czasu nie tracimy dnia! Niestety, straciłem go na lotnisku w Toronto gdzie spotkała mnie kolejna nieprzyjemność – moja walizka miała zostać nadana jako bagaż specjalny i dostarczona mi na specjalnej taśmie. Jak się okazało, ja czekałem przy specjalnej taśmie, a ona krążyła jako normalny bagaż… Dzięki temu straciłem prawie godzinę czasu w oczekiwaniu na bagaż.

IMG_4411

Końcem końców udało mi się spotkać z Marysią i jej rodziną, u których to spędziłem niezapomniane 2 miesiące. Według mnie, Kanada na tamten okres była zupełnie innym światem niż Polska. Oczywiście pomijając fakt, że przyzwyczaić się nie mogłem do filmów bez lektora. Ludzie na ulicach, w sklepach, w kinie uśmiechnięci, życzliwi, radośni, pozytywnie nastawieni do świata, pomocni. Obsługa wręcz krzyczała do klienta „hello!” od wejścia.

IMG_4412

Podróż do Kanady, a konkretnie do Toronto była jednym z moich marzeń niczym zwiedzenie Dubaju. Żółte autobusy szkolne, CN Tower, Niagara, camping w typowo amerykańskim stylu, a nade wszystko przepiękny widok co rano z panoramą Toronto (ponieważ tak dokładnie przez ten czas mieszkałem na przedmieściach Toronto – Mississauga).

IMG_5534

Mam w planie stworzyć serię postów na temat tego wyjazdu, jednak zdjęcia nie będą fantastycznej jakości. W tamtym okresie działałem jeszcze na zwykłym aparacie cyfrowym, ale postaram się wybrać najciekawsze.

IMG_4336

IMG_5675

IMG_5671

IMG_5668

IMG_5664

IMG_5663

IMG_5659

IMG_5647

IMG_5642

IMG_5576

IMG_5565

IMG_5564

Wypowiedz się!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply